Horoskopy

Horoskopy

Horoskop z greckiego znaczy podglądać godzinę. W astrologii jest to przepowiednia i charakterystyka danej osoby, sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich według daty, godziny i miejsca zdarzenia. Tworzenie horoskopów jest dziedziną pseudonaukową.

Dziecko przychodząc na świat, jego charakter i temperament na całe życie kształtują w dużej mierze pierwsze miesiące życia. I tak dzieci urodzone na wiosnę są bardzo aktywne, sporo razy są wyprowadzane na spacer na zewnątrz domu. Podświadomie czują tą wiosnę, oddech tworzącego się nowego życia roślin. Dlatego Barany i Byki to osoby najbardziej pracowite wśród wszystkich znaków zodiaku. Urodzeni w lato już nie mają tak dobrego powietrza na polu, ponieważ doskwiera im gorąc, dlatego z dzieciaków spod znaku Lwa i Panny wyrastają dumne i niezwykle ambitne osobowości. Na granicy świeżego powiewu wiosny i gorącego lata są Bliźnięta. Osobowość niezwykle inteligentna, ale bywa podstępna i wredna. Dzieciaki urodzone na jesień kształtuje już aura deszczowa. Waga, Skorpion i Strzelec to osobowości już bardziej krytyczne, rozsądne i poważne. Najgorzej mają dzieciaki spod znaków zimowych, ponieważ czują podświadomie mroźny powiew życia. Koziorożec, Wodnik to przede wszystkim wrodzona bardzo wysoka inteligencja. A Rybki, jak Rybki. Ryby lubią pływać, ale najbardziej buja w obłokach marzycielski Raczek.

Taką selekcję przeprowadziłem na podstawie charakterów moich licznych znajomych;

Aries – energiczny, impulsywny, szczery, uparty, odważny.

Taurus – życzliwy, spokojny, pracowity, rozważny, wytrwały.

Gemini – szczery, prostolinijny, podstępny, inteligentny.

Cancer – marzyciel, zmienny uczuciowo, sentymentalny.

Leo – życzliwy, szczodry, dumny, ambitny, odważny.

Virgo – szczery, sprawiedliwy, opanowany, bystry, spostrzegawczy.

Libra – uczciwa, sprawiedliwa, powściągliwa, rozważna.

Scorpio – krytyczny, pamiętliwy, namiętny, wytrwały.

Sagittarius – odważny, wierny, szczodry, niezależny, dominujący.

Capricorn – powściągliwy, surowy, drażliwy, spokojny.

Aquarius – towarzyski, uczuciowy, zrównoważony, inteligentny.

Pisces  – ofiarny, marzyciel, towarzyski, zrównoważony.

Współcześni astrolodzy zajmują się, jak przed i wiekami, przede wszystkim wykreślaniem i interpretacją horoskopów indywidualnych dla poszczególnych osób. Znajdują się w nim pozycje wszystkich planet oraz wiele dodatkowych punktów. Dodawane są niekiedy również nowo odkryte planetoidy i asteroidy, których znaczenie astrolodzy starają się stopniowo ustalić drogą dedukcji, korzystając przy tym m.in. z dostępnych  obszernych baz danych z literatury nawet średniowiecznej.

Ja bardzo wierzę w horoskopy, w gwiazdy, planety, komety i promieniowanie energii kosmicznej, że mają one udział w naszym codziennym życiu.