Numerologia

Numerologia

Numerologia to jest prognozowanie z liczb, opierające się na przekonaniu, że numer przyporządkowany danej osobie ma związek z jego losem. Numerologia uważana jest przez naukowców za pseudonaukę, nie mającą żadnych racjonalnych ani eksperymentalnych podstaw. A jednak coś w tych cyferkach z magii jest i to bardzo sporo. Według numerologii liczba urodzenia determinuje cechy osoby, takie jak:

Jedynka to symbol absolutu, niezależności, samodzielności, nieskończoności, doskonałości, jednomyślności, sukcesów, początku, wytrwałości, odwagi, pomysłowości i koncentracji.

Dwójka to symbol początku, łagodności, równości, sprawiedliwości, zgody, harmonii, bierności, sprzeczności, cierpienia, miłości i nienawiści.

Trójka to symbol bóstwo, świętości, Trójcy, niezależności, władzy, światła, ognia, wielkości, siły, natchnienia, szczęścia, doskonałości, sprawiedliwości, hartu ducha i rozwagi.

Czwórka to symbol prawdy, lojalności, uczuciowości, wytrwałości, rzetelności, praktyczności, posłuszeństwa, siły woli, wstrzemięźliwości, konsekwencji i stałości.

Piątka to symbol zdrowia, odwagi, miłości, romansów, rozwagi, humoru, wrażliwości, uczuciowości, doskonałości, wieczności i skłonności do podejmowania ryzyka.

Szóstka to symbol symetrii, równowagi, stałości, niezawodności, piękna, duchowości, rozwagi, idealizmu, optymizmu, szczęścia i miłości.

Siódemka to symbol stworzenia, czasu, losu, boskości, zdrowia, mądrości, szczęścia, inteligencji, siły, świętości i pomyślności.

Ósemka to symbol szacunku, wieczności, doskonałości, zadowolenia, zdrowia, bogactwa, wytrzymałości, wytrwałości, realizmu i siły.

Dziewiątka to symbol doskonałości, prawdy, idealizmu, zgody, spełnienia, grzechu, pożądania, jedności, wolności, inteligencji, siły i rozumu.