Szachy

Szachy

Owszem dobrze gram szachy, a w przeszłości bardzo dobrze grałem pokonując osoby z klasami mistrzowskimi. Teraz gram intuicją, nie chcę mi się myśleć nad posunięciem dłużej niż 30 sekund, a i tak odnoszę wygrane z programem komputerowym na poziomie osiem w skali 1-10. Może głupio gram, ale testuje moją obronę taką taktyką; wysuwam pionka na linii 1 lub 8 o jedno pole i tam wstawiam konika, doprowadzając roszadą króla za tą linię obronną. Staram się ustawiać piony na jednym kolorze i pozbywam się gońców w zamian za koniki. Jak jest linia przejścia to poświęcam pionka i wprowadzam w pole przeciwnika wieże, jednego skocza i hetmana. Przegraną nie przejmuję się ponieważ gram z komputerem, a on zawsze będzie inteligentniejszy ode mnie. Partie kończą się przeważnie remisem, ale 50% to ja ogrywam ten nieskomplikowany program.

Arcymistrz Gary Kasparow, mój dokładny rówieśnik wyprowadzał pionka z pola C2 na C4 i nastęnego z pola B2 na B4 i zawsze grając białymi partię swe wygrywał. Ale Gary obmyślał plany ataku na osiem posunięć do przodu, a ja tylko potrafię planować akcję na trzy-cztery posunięcia. Gary Kasparow ma największy na świecie iloraz inteligencji IQ 180. Jeżeli ktoś twierdzi, że ma wyższy to jest skończonym idiotom, oszustem, albo laicki, niemiarodajny test sobie rozwiązywał. Ja tylko raz w życiu sprawdziłem sobie IQ w teście z miesięcznika Focus z 2012 roku. Test był bardzo trudny i wypadł mi na IQ 136. Teraz trochę mam na pewno więcej, bo dużo wiedzy nabyłem, ale granicy IQ150 raczej nie przekroczę.

Poniżej zamieszczam wyniki testu dla dziewczyn i kobiet, ich przydatność i potencjalne osiągnięcia według mojej klasyfikacji. A kobiety znam dobrze.

IQ 90     Sprzątaczka

IQ 96     Sekretarka umiejąca pisać

IQ 102   Posłanka do Parlamentu UE

IQ 108   Mamy nowy Neuschwanstein w Zakopanem.

IQ 114   Poprawiamy Teorie Względności Alberta Einsteina

IQ 120   Budujemy tajne bazy CIA w Rowie Mariańskim

IQ 126   Laboratoria na Neptunie to już czysty Real

IQ 132   Załamujemy i operujemy grawitacją na nasze potrzeby

IQ 138   Ściągamy na naszą orbitę cztery księżyce z Jowisza

IQ 144   Zawracamy Galaktyki

IQ 150   Dogadujemy z światem niewidzialnym

IQ 156   Porozumiewamy się z Trójcą Świętą.

IQ 162   Przejmujemy władzę nad Trójcą Świętą i Watykanem.

IQ 166   Rządzimy wszechświatem.

Dla kobiety prawdziwe i miarodajne IQ 160 to jest wielki dramat. Nic nie potrafi myśleć, poza rozwiązywaniem łamigłówek i krzyżówek. I to jest prawda.

Copyright©copyright by JPzM lipiec 2019