Tarot

Tarot

Tarot to talia kart do gry, wróżenia lub medytacji. Współczesna talia tarota wróżebnego obejmuje standardowo 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako Wielkie Arkana 22 karty i Małe Arkana 56 kart. Nazwa tarot pochodzi od staroegipskiego słowa Thothe, oznaczającego drogę do doskonałości i mądrości. Na Arkanach Większych znajdują się egipskie hieroglify opisujące właśnie wędrówkę Thotha w zaświaty. Przewodnikiem człowieka po tej drodze miał być arkan Głupiec, przewodnik zmarłych dusz, który to oprowadza nas po całym królestwie niebieskim Boga Horusa.

Ja dysponując wiedzą z zakresu numerologii, mistyki liczb, astrologii i symboliki wolnomularskiej, mam własną interpretację tali Kart Tarota tworząc zupełnie nowy system wróżenia i magii. Wyodrębniłem z talii Tarota 24 karty dworskie mające odpowiednik w kartach klasycznych.

As to As

Król to Król

Królowa to Dama

Paź to Walet

10 i 9

Kolor Pik to Kielichy

Kolor Trefl to Miecze

Kolor Kier to Buławy

Kolor Karo to Denary

Dla czego akurat tak uczyniłem, to wszystko wyjaśnię w czasie wróżby. Oczywiście, że po tej wróżbie przechodzę do talii Tarota złożonej z 78 kart i rozkładam je w kształcie Krzyża Celtyckiego:

 

N

W  Ś  E

P

Gdzie;

E  =  wschód to przeszłość daleka Twojego byłego wcielenia

W  =  zachód to koleje losu Twojego następnego wcielenia

P  =  jak Cię widzi Mroczna Strona Świata Niewidzialnego

N =  Jak Niebiosa zaopatrują się na Ciebie

Ś  = środek to Twoja karta przeznaczenia obecnego życia

Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, które zazwyczaj nie różnią się zasadniczą budową Arkanów Wielkich i Małych. Różnią się natomiast techniką wykonania, ekspresją i indywidualną interpretacją twórcy, zawartością symboli lub też bywają próbą syntezy różnych tradycji ezoterycznych. Ja posługuję się kartami Tarota Boskiego autorstwa Ciro Marchettiego i powoli wprawiam się w Tarota Anielskiego, gdyż wierzę w Siłę i Moc Aniołów Niebiańskich i Szatańskich.